Головна сторінка » Посилання

Посилання

 

Збереження степів Росії

savesteppe.org

Сайт про збереження, відновлення та невиснажливе використання степових екосистем і пов’язаних із ними видів рослин і тварин. Кращий російськомовний інтернет-ресурс, що присвячений природі степового біому. Містить характеристику різноманітних варіантів степів і взаємовідносин людини і степу, обговорення проблем охорони степових екосистем, портал новин, що постійно оновлюється, велику електронну бібліотеку, зокрема із доступом до повнотекстових версій статей Степового бюлетеня, одного з найкращих природоохоронних журналів Росії.

Офіційна сторінка громадської кампанії «Збережемо українські степи!»

pryroda.in.ua/step/

Підрозділ великого українського природоохоронного порталу «Природа України». Завдання кампанії «Збережемо українські степи!» - зупинити руйнування останніх недоторканих ділянок степів, існуванню яких загрожує, передусім, створення штучних лісів. На сайті постійно працює розділ новин, зібрано велику бібліотеку про природу степів, розміщено фільми та художні твори про степи. Дуже важливою є ініціатива кампанії зі створення кадастру степових ділянок, які ще збереглися в Україні.

Сайт Європейської Робочої групи з вивчення сухих злакових угруповань

www.edgg.org

На сайті подано загальну інформацію про рослинні угруповання з переважанням у складі злаків, що в умовах недостатнього зволоження є характерними для багатьох частин Європи. На сайті можна знайти інформацію щодо підрозділів Робочої групи та її діяльності (проведення щорічних нарад), доступні всі числа її Бюлетеня (виходить з 2008 р.), праці щорічних нарад, бібліотека, огляди наукової літератури.

Офіційний сайт проекту LIFE-Nature «Паннонські степи і сухі злакові угруповання»

www.steppe.at

Проект «Паннонські степи і сухі злакові угруповання» започатковано з метою збереження унікальних степових угруповань Придунайської Австрії. На сайті можна ознайомитися із основними напрямками діяльності в межах проекту і зібранням книжок про степи Паннонського регіону.

Сайт проекту Chalk East, що присвячений охороні крейдяних ландшафтів Східної Англії (Партнерство Geo-East, The East of England Geodiversity Partnership; Великобритания)

www.geo-east.org.uk/special_projects/chalk.htm

На сайті можна знайти інформацію про крейдяні ландшафти Східної Англії, познайомитися з їх роллю в історії, економіці і культурі регіону, довідатися про походження крейдяних відкладів. Сайт містить чимале зібрання корисних посилань.

Сторінки національного природного парку "Дворічанський" (Україна) у соціальних мережах:

Facebook: https://www.facebook.com/NationalParkDvurechanskiy?fref=ts

Вконтакте: https://vk.com/npp_dvorichanskiy
Офіційний сайт Луганського природного заповідника (Україна)

zapovednik.lg.ua

Офіційний сайт державного природного заповідника «Білогор’є» (Російська Федерація)

www.zapovednik-belogorye.ru

Російський заповідник «Білогор’є» був організований для збереження вікових корінних дібров півдня Середньоросійської височини («Ліс на Ворсклі»). Тепер до його складу входить кілька ділянок із виходами крейди, зокрема із унікальним фрагментами крейдяних борів. На сайті можна познайомитися з природними умовами окремих ділянок заповідника, його історією, усіма аспектами охоронної, наукової і просвітницької діяльності його співробітників. Постійно працює портал новин, зібрано визначну галерею фотографій.

Офіційний сайт Партнерства Білих Скель (Велика Британія)

www.whitecliffscountryside.org.uk

Проект з розвитку екологічного туризму в області прибережних скельних виходів крейди на південному сході Англії, який було започатковано 1989 року, поклав підвалини для успішного об’єднання місцевих органів влади і природоохоронних організацій. На сайті можна знайти інформацію про природу виходів крейди в околицях Дувру, про просвітницьку діяльність Партнерства.

Офіційний сайт геоцентру Монс-Клінт (Данія)

www.moensklint.dk/geocentermoensklintuk.aspx

Крейдяні гори Монс-Клінт – це захоплюючі подих кручі на східному узбережжі данського острову Мон. На сайті геоцентру Монс-Клінт можна знайти короткі відомості про походження виходів крейди, ознайомитися із цікавою збіркою фотографій.

Сторінки з описом крейдяних злакових угруповань на сайті Об’єднаного Комітету з Охорони Природи (Joint Nature Conservation Committee, JNCC; Велика Британія)

jncc.defra.gov.uk/protectedsites/sacselection/habitat.asp?FeatureIntCode=H6210
jncc.defra.gov.uk/ProtectedSites/SACselection/habitat.asp?FeatureIntCode=H6211

На сторінках поданий короткий, проте місткий опис угруповань, які носять загальну англійську назву «chalk grasslands» і знаходяться під охороною у Великій Британії.

Фундаментальна електронна бібліотека «Флора і фауна»

ashipunov.info/shipunov/school/sch-ru.htm

Краща збірка ботанічної і зоологічної літератури на російській мові. Постійно оновлюється. Особливо цінною є колекція визначників різних груп рослин, грибів і тварин, а також великих регіональних зведень по флорі та фауні.

Геологія і палеонтологія юрського періоду та мезозою

jurassic.ru

Сайт присвячений геології та палеонтології мезозою і містить величезну колекцію статей і книжок з цієї тематики. На сайті працюють розділ новин і форум, розміщені персональні сторінки геологів і палеонтологів, є унікальне зібрання посилань і багато іншого. Тим, хто захоплюється фауною і флорою крейдового періоду, походженням крейдових відкладів, можна порадити відвідати такий підрозділ сайту: jurassic.ru/cretaceous.htm.

Екологічний центр «Екосистема»

ecosystema.ru

Один з найзначніших порталів, що присвячений природі Росії та слугує цілям екологічної освіти і просвітництва. На сайті зібрано унікальну довідкову інформацію про тисячі природних об’єктів: про мінерали і гірські породи, ґрунти, види рослин, грибів і тварин. Сторінка про кожний з таких об’єктів містить ілюстрацію і зведення найважливіших відомостей про нього. Окрім того на сайті можна знайти купу різноманітних освітніх матеріалів, унікальне зібрання фотографій ландшафтів, тварин і рослин, познайомитися із діяльністю біологічного гуртка Дарвінівського музею, одного з кращих неформальних об’єднань у царині підготовки юних натуралістів в Росії.

Станіславівський натураліст

www.naturalist.if.ua

Офіційний сайт науково-популярного журналу «Станіславівський натураліст» (Івано-Франківськ, Україна). На сайті можна знайти безліч цікавих відомостей про сучасні проблеми охорони природи, останні відкриття в екології, знахідки нових видів тварин і рослин, як тих, що нині мешкають на Землі, так і таких, які вимерли в минулі часи.

Визначник рослин on-line: відкритий атлас судинних рослин Росії та суміжних країн

www.plantarium.ru

Найкращий відкритий ресурс для визначення видів рослин флори колишнього СРСР. На сайті зібрано величезну кількість фотографій рослин, які зроблені в різних частинах їх ареалу, у різноманітних умовах місцезростання, на різних стадіях їх життєвого циклу. Проект відкритий для вільного внесення виправлень і доповнень, для вирішення складних завдань визначення видів. На сайті працює розділ новин, великий форум, є унікальний розділ «довідковий центр», що допомагає працювати із визначником, гербаризувати рослини, фотографувати і оброблювати фотографії тощо.

Галерея фотографій Saxifraga Foundation

www.freenatureimages.eu/index.html

Фонд Saxifraga – це мережа європейських фотографів, які шляхом розповсюдження високоякісних зображень сприяють збереженню біологічного різноманіття в Європі. Фотографії на сайті зібрані у чотирьох великих розділах-галереях, де представлені зображення рослин і тварин, європейських ландшафтів і крайовидів Голландії.